top of page
WhatsApp%20Image%202021-02-26%20at%2022.06_edited.jpg

İTÜ Gemi Mühendisliği Kulübü

 İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi Mühendisliği Kulübü kurulduğu günden bu yana birçok başarılı  organizasyonla, sektör ve üniversite öğrencileri arasında bir köprü oluşturmaktadır. 

 Vizyon ve misyonuna olan bağlılığını sürdüren bir öğrenci kulübü olarak, sektöre uyum sağlamak ve çağın getirdiklerine ayak uydurmak amacıyla; bünyemizde 5 farklı komisyon bulundurmaktayız. 

Teknik Gezi Komisyonu

İTÜ Gemi Mühendisliği Kulübü teknik gezi komisyonu olarak politikalarımız gereği tersaneleri öğrencilere tanıtmak amacıyla tersanelere teknik geziler düzenlemekteyiz. Her hafta bir tersane belirleyerek gerekli kişilerle bağlantı sağlıyoruz. Geziye katılacak öğrenciler için ulaşım sağlayıp bir gezi programı oluşturuyoruz. Yaptığımız teknik geziler sayesinde gemi mühendisi adayı arkadaşlarımız sektördeki çalışma ortamına ve temposuna yerinde tanıklık etmiş oluyor.

Sosyal Etkinlik Komisyonu

Sosyal etkinlik komisyonu olarak kulüp üyelerinin birbirini daha iyi tanıması, sosyalleşebilmesi ve yoğun ders temposunda biraz da olsun kafa dağıtabilmesi için komisyonumuzdan gelen öneriler ve fikirler doğrultusunda etkinlikler düzenliyoruz.  Tanışma Kahvaltısı, Tanışma Partisi, Ödüllü Oyun Gecesi ve Sinema Gecesi yaptığımız etkinliklerden birkaçı.

Seminer Komisyonu

İTÜ Gemi Mühendisliği kulübü seminer komisyonu olarak amacımız: öğrencilerimizin kariyer yolculuğunda onlara ışık tutabilmek, yeni vizyonlar ve bakış açıları kazandırabilmektir. Bu doğrultuda alanında uzman kişilerle irtibata geçip seminerler organize etmek ve gerçekleştirmek bizzat komisyonunun asli görevidir. Komisyon olarak, öğrencilerin mezun olunca ne yapacağım, önümde hangi fırsatlar var gibi sorularına cevap olarak kaygılarını gidermek onları meslek hayatlarına hazırlayarak görev bilinci oluşturmak komisyonun öncelikli hedefleri arasında gelir. Bütün bunları esas alarak komisyon aktif bir şekilde faaliyetlerini yürütmektedir.

Dergi Komisyonu

  Dergi komisyonu olarak, ilk sayısı 28 Haziran 2021 tarihinde çıkardığımız Silyon dergisinin hazırlanmasında görevliyiz.. Derginin içeriği ve tasarımına karar verdiğimiz komisyonumuzda, içerikleri tek kişi ya da grup olarak yaptığımız dağılımlarla hazırlıyoruz. Sektördeki güncel ve önemli haberler, sektördeki başarılı mühendislerle röportajlar vs. yanı sıra program kısayolları, gemi öyküleri gibi yazılar da dergimizde yer almakta. Kısacası dergimizin içeriğini yazarlarımızın ilgi alanlarına göre belirlenmekte.

bottom of page