top of page

1-) Staj Öncesi

• Başlangıç: Staj yapacağımız firmanın isteğine göre başvuru formu/CV/Referans gibi belgeleri tamamlayıp firmadan staj için onay alıyoruz. Firma tarafından staj için onay aldıktan sonra İTÜ Portal üzerinden belge işlemlerini tamamlıyoruz.

İş Güvenliği Eğitiminin Tamamlanması:

  a) İTÜ Portal web sitesine giriş yaptıktan sonra “Öğrenci” butonuna basıyoruz.

  b) Devamında “Staj İşlemleri” butonuna basıyoruz ve açılan “İş Güvenliği Eğitimi” butonuna tıklıyoruz.

iremmm-converted [Uyumluluk Modu] - Micr

c) Sonrasında bilgisayarımızdan sınava girmek için “Online Eğitim Materyallerini Okuyarak Sınava Girmek İstiyorum” butonuna tıklıyoruz ve sınavı tamamlıyoruz.

Yeni-Microsoft-Word-Belgesi-_3__edited.j

Staj Kayıt Aşaması:

a) Ardından staj kaydı oluşturmak için “Staj Kayıt” butonuna basıyoruz ve karşımıza gelen sayfadaki kendimize ait bilgileri dolduruyoruz. Staj yapacağınız firma ile ilgili bilgileri firma yetkilisi ile irtibata geçerek dolduruyoruz. Önemli Not: Staj Kayıt aşaması staj başlangıcından en az 15 gün öncesinde tamamlanmış olmalıdır.

Yeni-Microsoft-Word-Belgesi-_4__edited.j

1. Belge Süreci: Staj Sözleşmesi ve Staj Başvuru Formu (Ek-1) staja başlamadan en geç 6 gün öncesine kadar eksiksiz şekilde https://portal.itu.edu.tr adresine yüklenmelidir.

a) Staj Sözleşmesi, “Staj Başvuru Formu (Ek-1)” ve “Staj Çalışma Takvimi” ilgili “Türkçe Form” butonundan indirilip gerekli yerler doldurulmalıdır. Bu belgeleri ilk olarak staj yapacak kişi olarak kendimiz imzalıyoruz. Ardından imzalamış olduğumuz belgeleri staj yapacağımız firmaya imzalatıyoruz.

Yeni-Microsoft-Word-Belgesi-_5__edited.j

b) Firmalar ve tarafımızdan imzalanmış belgeleri bulunduğumuz bölümün staj komisyonundaki yetkili öğretim görevlilerinden herhangi birine onaylamaları için iletiyoruz. Onay mailinin ekran görüntüsünü ve bir önceki adımdaki belgeleri birleştirip “Formu Yükle” butonundan yüklüyoruz.

                                    FAKÜLTE STAJ KOMİSYONU

GEMİ İNŞAATI VE GEMİ MAKİNELERİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

Doç. Dr. Gökhan Tansel Tayyar: tayyargo@itu.edu.tr (Başkan)

Arş. Gör. Ferhat Ekin: ekinfe@itu.edu.tr

Arş. Gör. Enes Tunca: tuncaen@itu.edu.tr

Arş. Gör. Çağatay Sabri Köksal: koksalcag@itu.edu.tr

Arş. Gör. İbrahim Pınar: pinarib@itu.edu.tr
 

GEMİ VE DENİZ TEKNOLOJİSİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

Dr. Öğr. Üyesi Burak Karacık: karacik@itu.edu.tr (Başkan)

Arş. Gör. Deniz Öztürk: ozturkdeni@itu.edu.tr

Arş. Gör. Aytekin Duranay: duranaya@itu.edu.tr

Arş. Gör. Turgay Hızarcı: hizarcit@itu.edu.tr

Arş. Gör. Burak Güngüder: gunguder@itu.edu.tr

c) SGK belgeleri staj başlangıcına 3 gün kala sistem tarafından portala yüklenir. Ardından aşağıda gösterilen “İşe Giriş Belgesi İndir” butonundan SGK belgesini indiriyoruz ve firmanın istediği ek belgelerle birlikte (istenilen belgeler staj yapacağınız kuruma göre değişmektedir) staj başlangıcında firmaya teslim ediyoruz.

Yeni-Microsoft-Word-Belgesi-_6__edited.j
2-) Staj Esnasında ve Sonrasında

a) Ek-2 belgesini staja başladıktan sonraki 5 gün içerisinde staj yaptığımız firmaya imzalatıp portala “Formu Yükle” butonundan yüklüyoruz.

Yeni-Microsoft-Word-Belgesi-_7__edited.j

b) Staj sırasında gün içerisinde yaptıklarımızı staj raporuna günü gününe yazmayı unutmamalıyız (staj günlüğü). Günlük olarak tuttuğunuz bu raporlar staj bitiminde gereklidir. Staj bitiminde staj raporunu (Staj Raporu sırasıyla “kapak sayfası - firma hakkında bilgiler – giriş - günlük rapor - staj esnasında çekilen fotoğraflar – sonuç - staj çalışma takvimi”ni içermektedir.) yetkili mühendise imzalatıyoruz ve firmaya onaylatıyoruz.

NOT: Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü için 2. görselde gösterildiği gibi ek olarak “Staj Başarı Belgesi” de imzalatılıp onaylatılmalıdır.

Yeni-Microsoft-Word-Belgesi-_8__edited.j
Yeni-Microsoft-Word-Belgesi-_9__edited.j

c) Ek-3 belgesini aşağıdaki gibi “Türkçe Form” butonundan indirip önce yetkili mühendise, ardından firma yetkilisine onaylatıyoruz. Bu belgeyi portala “Formu Yükle” butonundan yüklüyoruz. Onaylanmış staj raporunu da ilgili yere yüklüyoruz.

Yeni-Microsoft-Word-Belgesi-_10__edited.
bottom of page